Tea for Two

Tea for Two – laminatowy katamaran, budowany w formach negatywowych – to propozycja zarówno dla tych, którzy maja ochotę na żeglugę turystyczną lub rekreacyjną „zabawę” w żeglarstwo, jak i dla tych, w których drzemie demon prędkości. Lekka, niewielka jednostka może być transportowana na wózku za małolitrażowym samochodem bez składania kadłubów. Maszt wersji turystyczne może być składany do transportu.

tft st

2- 3-osobowa wersja Standard ma niski maszt z bomem rozprzowym i klasycznym fokiem – mocowanym raksami do sztagu lub stawiany na sztagu „własnym” (stalówka wszyta w lik przedni foka). Rozprzowy bom pozwala na jego wysokie prowadzenie (co w oczywisty sposób minimalizuje możliwość kontuzji). Skeg, stała płetwa sterowa, niewielkie zanurzenie – cechy te pozwalają na bezstresowe pływanie po płytkich akwenach, dobijanie do piaszczystych brzegów i żeglowanie z mniej wprawnym załogantem (załogantką). Bakisty w kadłubie pozwalają zabrać ekwipunek turystyczny na dłuższą ekspedycję. Jacht śmiało można polecić także wypożyczalniom sprzętu pływającego.
Konstrukcja form pozwala na „wypuszczenie” wersji sportowej katamaranu Tea for Two F1. Wersja F1 to propozycja dla zgranej, sprawnej i wprawionej w żeglowaniu 2-osobowej załogi. Wysoki , obrotowy maszt, genaker na długim bukszprycie, smukłe, profilowane płetwy, trapezy… Wszystko podporządkowane jest tutaj wyczynowi przez małe „w” – jednostka pozwala na szybka żeglugę czy starty w regatach; ot zwyczajnie – na dobrze pojęte ponoszenie poziomu adrenaliny.

TfT F1

Dane techniczne:

długość 4,99 m

szerokość 2,45 m

zanurzenie 0,35 m

wyporność 220 kg

powierzchnia ożaglowania:

wersja Standard – 14m2

wersja F1 – 16,5 m2

 

pl_PLPolski
Przewiń do góry