Dixieland

To 7-metrowy rodzinny jacht śródlądowy, którego bryła kadłuba przypomina holenderską łódź zwaną Zeeschouw. W stosunku do oryginału  jest wzbogacona o jedno załamanie na burtę rysunek wręg. Mniejsze opory ruchu wzięły w tym przypadku górę nad prostotą budowy. Łódź jest rozwinięciem koncepcji kadłuba łodzi motorowej RUMBA, która jest bardzo stateczna i dobrze zrównoważona kursowo.

Rumba - stalowa łódź motorowa
Rumba – stalowa łódź ze stacjonarnym silnikiem Diesla o mocy 7 KM

Wnętrze: 3-osobowa koja na dziobie, dwie koje na burtach i jedna hudkoja, kambuz ze zlewem na przeciwnej burcie, chemiczna toaleta wysuwana spod kokpitu oraz duży rozkładany stół. Pod środkowym, stałym segmentem stołu, przewidziano miejsce na skrzynie z akumulatorami, które pełnią jednocześnie rolę balastu wewnętrznego. W kokpicie na burcie „kambuzowej” pod ławkami bakisty. W achterpiku jest także miejsce na studzienkę silnikową. Na dziobie duży forpik z „sąsiekami”, by w przechyłach szpeje się nie przesypywały, a także kotwica, cumy, odbijacze. Jest tu także miejsce na agregat prądotwórczy. Na dachu kabiny zmieści się deska windsurfingowa.

Otaklowany jako slup gaflowy. Na słabe wiatry przewidziano możliwość postawienia 20-metrowego genakera, mocowanego na składanym bukszprycie. Grot z likiem wolnym, wygięty w łuk „holenderski” gafel, siodłowaty dach kabiny, boczne miecze, charakterystyczny ster oraz rumpel. Słowem – stylowo.

 013 dixieland

Dane techniczne:

Długość 7,00 m

szerokość 2,50 m

zanurzenie 0,35/0,75 m

wyporność 1700 kG

powierzchnia żagli 25 m²

pl_PLPolski
Przewiń do góry